2021 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Aile ve Tüketici Bilimleri için kaç puan almak gerekir, Aile ve Tüketici Bilimleri için kaç bine girmek gerekir, Aile ve Tüketici Bilimleri sıralaması, Aile ve Tüketici Bilimleri başarı sıralamaları, Aile ve Tüketici Bilimleri taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: EŞİT AĞIRLIK PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

4 Yıllık Aile ve Tüketici Bilimleri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Aile ve Tüketici Bilimleri taban puanları, Aile ve Tüketici Bilimleri sıralama, Aile ve Tüketici Bilimleri 4 yıllık başarı sıralaması, Aile ve Tüketici Bilimleri en son giren sıralaması, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü en az kaç puan gerekir.