2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Alman Dili ve Edebiyatı için kaç puan almak gerekir, Alman Dili ve Edebiyatı için kaç bine girmek gerekir, Alman Dili ve Edebiyatı sıralaması, Alman Dili ve Edebiyatı başarı sıralamaları, Alman Dili ve Edebiyatı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Alman Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü dil’dir. Az netle daha fazla puan almak için dil puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

dil puan türü

2021 2020 Alman Dili ve Edebiyatı taban puanları, Alman Dili ve Edebiyatı sıralama, Alman Dili ve Edebiyatı 4 yıllık başarı sıralaması, Alman Dili ve Edebiyatı en son giren sıralaması, Alman Dili ve Edebiyatı bölümü en az kaç puan gerekir.