2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Amerikan Kültürü ve Edebiyatı için kaç puan almak gerekir, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı için kaç bine girmek gerekir, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı sıralaması, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı başarı sıralamaları, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü dil’dir. Az netle daha fazla puan almak için dil puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

dil puan türü

2021 2020 Amerikan Kültürü ve Edebiyatı taban puanları, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı sıralama, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 4 yıllık başarı sıralaması, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı en son giren sıralaması, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü en az kaç puan gerekir.