2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Arapça Mütercim ve Tercümanlık için kaç puan almak gerekir, Arapça Mütercim ve Tercümanlık için kaç bine girmek gerekir, Arapça Mütercim ve Tercümanlık sıralaması, Arapça Mütercim ve Tercümanlık başarı sıralamaları, Arapça Mütercim ve Tercümanlık taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Arapça Mütercim ve Tercümanlık Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü dil’dir. Az netle daha fazla puan almak için dil puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

dil puan türü

2021 2020 Arapça Mütercim ve Tercümanlık taban puanları, Arapça Mütercim ve Tercümanlık sıralama, Arapça Mütercim ve Tercümanlık 4 yıllık başarı sıralaması, Arapça Mütercim ve Tercümanlık en son giren sıralaması, Arapça Mütercim ve Tercümanlık bölümü en az kaç puan gerekir.