2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Arnavut Dili ve Edebiyatı için kaç puan almak gerekir, Arnavut Dili ve Edebiyatı için kaç bine girmek gerekir, Arnavut Dili ve Edebiyatı sıralaması, Arnavut Dili ve Edebiyatı başarı sıralamaları, Arnavut Dili ve Edebiyatı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü dil’dir. Az netle daha fazla puan almak için dil puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

dil puan türü

2021 2020 Arnavut Dili ve Edebiyatı taban puanları, Arnavut Dili ve Edebiyatı sıralama, Arnavut Dili ve Edebiyatı 4 yıllık başarı sıralaması, Arnavut Dili ve Edebiyatı en son giren sıralaması, Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümü en az kaç puan gerekir.