2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Astronomi ve Uzay Bilimleri için kaç puan almak gerekir, Astronomi ve Uzay Bilimleri için kaç bine girmek gerekir, Astronomi ve Uzay Bilimleri sıralaması, Astronomi ve Uzay Bilimleri başarı sıralamaları, Astronomi ve Uzay Bilimleri taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Astronomi ve Uzay Bilimleri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Astronomi ve Uzay Bilimleri taban puanları, Astronomi ve Uzay Bilimleri sıralama, Astronomi ve Uzay Bilimleri 4 yıllık başarı sıralaması, Astronomi ve Uzay Bilimleri en son giren sıralaması, Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü en az kaç puan gerekir.