2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı için kaç puan almak gerekir, Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı için kaç bine girmek gerekir, Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı sıralaması, Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı başarı sıralamaları, Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı taban puanları, Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı sıralama, Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı 4 yıllık başarı sıralaması, Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı en son giren sıralaması, Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı bölümü en az kaç puan gerekir.