2021 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Bankacılık ve Sigortacılık için kaç puan almak gerekir, Bankacılık ve Sigortacılık için kaç bine girmek gerekir, Bankacılık ve Sigortacılık sıralaması, Bankacılık ve Sigortacılık başarı sıralamaları, Bankacılık ve Sigortacılık taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: EŞİT AĞIRLIK PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

4 Yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Bankacılık ve Sigortacılık taban puanları, Bankacılık ve Sigortacılık sıralama, Bankacılık ve Sigortacılık 4 yıllık başarı sıralaması, Bankacılık ve Sigortacılık en son giren sıralaması, Bankacılık ve Sigortacılık bölümü en az kaç puan gerekir.