2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği için kaç puan almak gerekir, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği için kaç bine girmek gerekir, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği sıralaması, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği başarı sıralamaları, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği sıralama, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 4 yıllık başarı sıralaması, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği en son giren sıralaması, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü en az kaç puan gerekir.