2021 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri için kaç puan almak gerekir, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri için kaç bine girmek gerekir, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri sıralaması, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri başarı sıralamaları, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: SAYISAL PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

4 Yıllık Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Bilişim Sistemleri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri taban puanları, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri sıralama, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri 4 yıllık başarı sıralaması, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri en son giren sıralaması, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü en az kaç puan gerekir.