2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Bitki Koruma için kaç puan almak gerekir, Bitki Koruma için kaç bine girmek gerekir, Bitki Koruma sıralaması, Bitki Koruma başarı sıralamaları, Bitki Koruma taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Bitki Koruma Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Bitki Koruma taban puanları, Bitki Koruma sıralama, Bitki Koruma 4 yıllık başarı sıralaması, Bitki Koruma en son giren sıralaması, Bitki Koruma bölümü en az kaç puan gerekir.