2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Bulgar Dili ve Edebiyatı için kaç puan almak gerekir, Bulgar Dili ve Edebiyatı için kaç bine girmek gerekir, Bulgar Dili ve Edebiyatı sıralaması, Bulgar Dili ve Edebiyatı başarı sıralamaları, Bulgar Dili ve Edebiyatı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Bulgar Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü dil’dir. Az netle daha fazla puan almak için dil puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

dil puan türü

2021 2020 Bulgar Dili ve Edebiyatı taban puanları, Bulgar Dili ve Edebiyatı sıralama, Bulgar Dili ve Edebiyatı 4 yıllık başarı sıralaması, Bulgar Dili ve Edebiyatı en son giren sıralaması, Bulgar Dili ve Edebiyatı bölümü en az kaç puan gerekir.