2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları için kaç puan almak gerekir, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları için kaç bine girmek gerekir, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları sıralaması, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları başarı sıralamaları, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları taban puanları, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları sıralama, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları 4 yıllık başarı sıralaması, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları en son giren sıralaması, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümü en az kaç puan gerekir.