2021 TYT ve AYT, YKS üniversiteye giriş sınavında Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri için kaç net gerekir, 4 yıllık Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri kaç netle kazanılır, lisans aytde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri kazanmak için kaç net yapmalıyım, lisans tytde 4 yıllık Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümüne en son yerleşen kişi kaç net yapmış, üniversite sınavında Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri için en az kaç net gerekir sorularının cevabını aşağıda ki son kişinin netleri tablosunda bulabilirsiniz.

Tablo: 2020 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümüne en son yerleşen kişinin taban tyt netleri, ayt netleri, kontenjan bilgileri, orta öğretim başarı puanı OBP(lise puanı) ve sınav netlerinden almış olduğu taban puan bilgileri yer alıyor.

OBP: Ortaöğretim bitirme notları en küçüğü 250, en büyüğü 500 olmak üzere ortaöğretim başarı puanına dönüştürülür. Ortaöğretimde alınan 100 üzerinden diploma notu, 5 ile çarpılarak Ortaöğretim Başarı Puanına (OBP) dönüştürülür. Böylece, 50 olan en düşük diploma notu için OBP 250 olacak, en yüksek 100 olan diploma notu için de OBP 500 olacaktır. Diploma notu bildirilmeyen adayların diploma notu ile 50’nin altında olan diploma notları, 50 olarak değerlendirmeye alınır.

M.T.O.K: Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar için ayrılan kontejanlardır. Tabloda M.T.O.K yazan üniversite varsa, buraya yerleşenler mesleki ve teknik ortaöğretim liselerinden mezun olarak yerleşen kişilerdir.

Katsayı: Her adayın yerleştirme puanları OBP’nin 0,12 ile çarpılması ve puanlarına eklenmesi suretiyle elde edilir. (Fakat 30.03.2012 tarihi itibarıyla bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya belirtilen tarih ve öncesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler için yerleştirme puanlarına OBP’nin 0,06 ile çarpılmasıyla elde edilecek ek puanlar eklenir.)

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlık olup, eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Eşit ağırlık puan türüne etki eden dersleri tabloda görebilirsiniz:

eşit ağırlık puan türü
BİLGİ: EŞİT AĞIRLIK PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

2020-2021 TYT AYT Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Netleri

tablo üst
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri netleri

Yks 4 yıllık Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri için en az kaç net gerekir? Tyt Lisans Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü için kaç net gerekir? Ayt Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ayt net sayıları, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri yks net sayıları, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri tyt net sayıları, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri taban net sayıları, üniversite sınav netleri yukarıdaki tabloda yer almaktadır.

Temel Yeterlilik Testi-TYT: Türkçe netleri, Temel Matematik net sayıları, Fizik netleri, Kimya netleri, Biyoloji netleri kaç net yeter, Tarih netleri, Coğrafya netleri, Felsefe netleri, Din Kültürü ve ahlak bilgisin’den oluşur.

Alan Yeterlilik Testi-AYT: Türk Dili ve Edebiyatı kaç net, Tarih-1 netleri, Coğrafya-1 net sayıları, Tarih-2 net sayıları yeterli, Coğrafya-2 netleri, Felsefe net sayıları, Psikoloji net sayıları, Sosyoloji netleri, Mantık netleri, Matematik netleri, Fizik kaç net, Kimya netleri, Biyoloji kaç net yeter?