2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Çerkez Dili ve Kültürü için kaç puan almak gerekir, Çerkez Dili ve Kültürü için kaç bine girmek gerekir, Çerkez Dili ve Kültürü sıralaması, Çerkez Dili ve Kültürü başarı sıralamaları, Çerkez Dili ve Kültürü taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Çerkez Dili ve Kültürü Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Çerkez Dili ve Kültürü taban puanları, Çerkez Dili ve Kültürü sıralama, Çerkez Dili ve Kültürü 4 yıllık başarı sıralaması, Çerkez Dili ve Kültürü en son giren sıralaması, Çerkez Dili ve Kültürü bölümü en az kaç puan gerekir.