2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Cevher Hazırlama Mühendisliği için kaç puan almak gerekir, Cevher Hazırlama Mühendisliği için kaç bine girmek gerekir, Cevher Hazırlama Mühendisliği sıralaması, Cevher Hazırlama Mühendisliği başarı sıralamaları, Cevher Hazırlama Mühendisliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Cevher Hazırlama Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Cevher Hazırlama Mühendisliği taban puanları, Cevher Hazırlama Mühendisliği sıralama, Cevher Hazırlama Mühendisliği 4 yıllık başarı sıralaması, Cevher Hazırlama Mühendisliği en son giren sıralaması, Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü en az kaç puan gerekir.