2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Çizgi Film ve Animasyon için kaç puan almak gerekir, Çizgi Film ve Animasyon için kaç bine girmek gerekir, Çizgi Film ve Animasyon sıralaması, Çizgi Film ve Animasyon başarı sıralamaları, Çizgi Film ve Animasyon taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Çizgi Film ve Animasyon Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Çizgi Film ve Animasyon taban puanları, Çizgi Film ve Animasyon sıralama, Çizgi Film ve Animasyon 4 yıllık başarı sıralaması, Çizgi Film ve Animasyon en son giren sıralaması, Çizgi Film ve Animasyon bölümü en az kaç puan gerekir.