2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Çocuk Gelişimi için kaç puan almak gerekir, Çocuk Gelişimi için kaç bine girmek gerekir, Çocuk Gelişimi sıralaması, Çocuk Gelişimi başarı sıralamaları, Çocuk Gelişimi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Çocuk Gelişimi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Çocuk Gelişimi taban puanları, Çocuk Gelişimi sıralama, Çocuk Gelişimi 4 yıllık başarı sıralaması, Çocuk Gelişimi en son giren sıralaması, Çocuk Gelişimi bölümü en az kaç puan gerekir.