2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği için kaç puan almak gerekir, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği için kaç bine girmek gerekir, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği sıralaması, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği başarı sıralamaları, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği taban puanları, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği sıralama, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 4 yıllık başarı sıralaması, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği en son giren sıralaması, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü en az kaç puan gerekir.