2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Dijital Oyun Tasarımı için kaç puan almak gerekir, Dijital Oyun Tasarımı için kaç bine girmek gerekir, Dijital Oyun Tasarımı sıralaması, Dijital Oyun Tasarımı başarı sıralamaları, Dijital Oyun Tasarımı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Dijital Oyun Tasarımı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Dijital Oyun Tasarımı taban puanları, Dijital Oyun Tasarımı sıralama, Dijital Oyun Tasarımı 4 yıllık başarı sıralaması, Dijital Oyun Tasarımı en son giren sıralaması, Dijital Oyun Tasarımı bölümü en az kaç puan gerekir.