2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Ekonomi ve Finans için kaç puan almak gerekir, Ekonomi ve Finans için kaç bine girmek gerekir, Ekonomi ve Finans sıralaması, Ekonomi ve Finans başarı sıralamaları, Ekonomi ve Finans taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Ekonomi ve Finans Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Ekonomi ve Finans taban puanları, Ekonomi ve Finans sıralama, Ekonomi ve Finans 4 yıllık başarı sıralaması, Ekonomi ve Finans en son giren sıralaması, Ekonomi ve Finans bölümü en az kaç puan gerekir.