2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Endüstriyel Tasarım için kaç puan almak gerekir, Endüstriyel Tasarım için kaç bine girmek gerekir, Endüstriyel Tasarım sıralaması, Endüstriyel Tasarım başarı sıralamaları, Endüstriyel Tasarım taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Endüstriyel Tasarım Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Endüstriyel Tasarım taban puanları, Endüstriyel Tasarım sıralama, Endüstriyel Tasarım 4 yıllık başarı sıralaması, Endüstriyel Tasarım en son giren sıralaması, Endüstriyel Tasarım bölümü en az kaç puan gerekir.