2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Ermeni Dili ve Kültürü için kaç puan almak gerekir, Ermeni Dili ve Kültürü için kaç bine girmek gerekir, Ermeni Dili ve Kültürü sıralaması, Ermeni Dili ve Kültürü başarı sıralamaları, Ermeni Dili ve Kültürü taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Ermeni Dili ve Kültürü Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü dil’dir. Az netle daha fazla puan almak için dil puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

dil puan türü

2021 2020 Ermeni Dili ve Kültürü taban puanları, Ermeni Dili ve Kültürü sıralama, Ermeni Dili ve Kültürü 4 yıllık başarı sıralaması, Ermeni Dili ve Kültürü en son giren sıralaması, Ermeni Dili ve Kültürü bölümü en az kaç puan gerekir.