2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Fars Dili ve Edebiyatı için kaç puan almak gerekir, Fars Dili ve Edebiyatı için kaç bine girmek gerekir, Fars Dili ve Edebiyatı sıralaması, Fars Dili ve Edebiyatı başarı sıralamaları, Fars Dili ve Edebiyatı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Fars Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Farsça Mütercim ve Tercümanlık Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü dil’dir. Az netle daha fazla puan almak için dil puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

dil puan türü

2021 2020 Fars Dili ve Edebiyatı taban puanları, Fars Dili ve Edebiyatı sıralama, Fars Dili ve Edebiyatı 4 yıllık başarı sıralaması, Fars Dili ve Edebiyatı en son giren sıralaması, Fars Dili ve Edebiyatı bölümü en az kaç puan gerekir.