2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Fen Bilgisi Öğretmenliği için kaç puan almak gerekir, Fen Bilgisi Öğretmenliği için kaç bine girmek gerekir, Fen Bilgisi Öğretmenliği sıralaması, Fen Bilgisi Öğretmenliği başarı sıralamaları, Fen Bilgisi Öğretmenliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Fen Bilgisi Öğretmenliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Fen Bilgisi Öğretmenliği taban puanları, Fen Bilgisi Öğretmenliği sıralama, Fen Bilgisi Öğretmenliği 4 yıllık başarı sıralaması, Fen Bilgisi Öğretmenliği en son giren sıralaması, Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümü en az kaç puan gerekir.