2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Finans ve Bankacılık için kaç puan almak gerekir, Finans ve Bankacılık için kaç bine girmek gerekir, Finans ve Bankacılık sıralaması, Finans ve Bankacılık başarı sıralamaları, Finans ve Bankacılık taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Finans ve Bankacılık Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Finans ve Bankacılık taban puanları, Finans ve Bankacılık sıralama, Finans ve Bankacılık 4 yıllık başarı sıralaması, Finans ve Bankacılık en son giren sıralaması, Finans ve Bankacılık bölümü en az kaç puan gerekir.