2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Fotoğraf ve Video için kaç puan almak gerekir, Fotoğraf ve Video için kaç bine girmek gerekir, Fotoğraf ve Video sıralaması, Fotoğraf ve Video başarı sıralamaları, Fotoğraf ve Video taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Fotoğraf ve Video Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Fotoğraf ve Video taban puanları, Fotoğraf ve Video sıralama, Fotoğraf ve Video 4 yıllık başarı sıralaması, Fotoğraf ve Video en son giren sıralaması, Fotoğraf ve Video bölümü en az kaç puan gerekir.