2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Gastronomi ve Mutfak Sanatları için kaç puan almak gerekir, Gastronomi ve Mutfak Sanatları için kaç bine girmek gerekir, Gastronomi ve Mutfak Sanatları sıralaması, Gastronomi ve Mutfak Sanatları başarı sıralamaları, Gastronomi ve Mutfak Sanatları taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Gastronomi ve Mutfak Sanatları Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Gastronomi ve Mutfak Sanatları taban puanları, Gastronomi ve Mutfak Sanatları sıralama, Gastronomi ve Mutfak Sanatları 4 yıllık başarı sıralaması, Gastronomi ve Mutfak Sanatları en son giren sıralaması, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü en az kaç puan gerekir.