2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Gemi ve Yat Tasarımı için kaç puan almak gerekir, Gemi ve Yat Tasarımı için kaç bine girmek gerekir, Gemi ve Yat Tasarımı sıralaması, Gemi ve Yat Tasarımı başarı sıralamaları, Gemi ve Yat Tasarımı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Gemi ve Yat Tasarımı Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Gemi ve Yat Tasarımı taban puanları, Gemi ve Yat Tasarımı sıralama, Gemi ve Yat Tasarımı 4 yıllık başarı sıralaması, Gemi ve Yat Tasarımı en son giren sıralaması, Gemi ve Yat Tasarımı bölümü en az kaç puan gerekir.