2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Genetik ve Biyomühendislik için kaç puan almak gerekir, Genetik ve Biyomühendislik için kaç bine girmek gerekir, Genetik ve Biyomühendislik sıralaması, Genetik ve Biyomühendislik başarı sıralamaları, Genetik ve Biyomühendislik taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Genetik ve Biyomühendislik Taban Puanları ve Sıralama

4 Yıllık Genetik ve Yaşam Bilimleri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Genetik ve Biyomühendislik taban puanları, Genetik ve Biyomühendislik sıralama, Genetik ve Biyomühendislik 4 yıllık başarı sıralaması, Genetik ve Biyomühendislik en son giren sıralaması, Genetik ve Biyomühendislik bölümü en az kaç puan gerekir.