2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı için kaç puan almak gerekir, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı için kaç bine girmek gerekir, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı sıralaması, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı başarı sıralamaları, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı taban puanları, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı sıralama, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı 4 yıllık başarı sıralaması, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı en son giren sıralaması, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümü en az kaç puan gerekir.