2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Gümrük İşletme için kaç puan almak gerekir, Gümrük İşletme için kaç bine girmek gerekir, Gümrük İşletme sıralaması, Gümrük İşletme başarı sıralamaları, Gümrük İşletme taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Gümrük İşletme Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Gümrük İşletme taban puanları, Gümrük İşletme sıralama, Gümrük İşletme 4 yıllık başarı sıralaması, Gümrük İşletme en son giren sıralaması, Gümrük İşletme bölümü en az kaç puan gerekir.