2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Havacılık Yönetimi için kaç puan almak gerekir, Havacılık Yönetimi için kaç bine girmek gerekir, Havacılık Yönetimi sıralaması, Havacılık Yönetimi başarı sıralamaları, Havacılık Yönetimi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Havacılık Yönetimi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Havacılık Yönetimi taban puanları, Havacılık Yönetimi sıralama, Havacılık Yönetimi 4 yıllık başarı sıralaması, Havacılık Yönetimi en son giren sıralaması, Havacılık Yönetimi bölümü en az kaç puan gerekir.