2021 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı için kaç puan almak gerekir, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı için kaç bine girmek gerekir, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı sıralaması, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı başarı sıralamaları, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: EŞİT AĞIRLIK PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

4 Yıllık İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı taban puanları, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı sıralama, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 4 yıllık başarı sıralaması, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı en son giren sıralaması, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü en az kaç puan gerekir.