2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık İletişim ve Tasarımı için kaç puan almak gerekir, İletişim ve Tasarımı için kaç bine girmek gerekir, İletişim ve Tasarımı sıralaması, İletişim ve Tasarımı başarı sıralamaları, İletişim ve Tasarımı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık İletişim ve Tasarımı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 İletişim ve Tasarımı taban puanları, İletişim ve Tasarımı sıralama, İletişim ve Tasarımı 4 yıllık başarı sıralaması, İletişim ve Tasarımı en son giren sıralaması, İletişim ve Tasarımı bölümü en az kaç puan gerekir.