2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık İlköğretim Matematik Öğretmenliği için kaç puan almak gerekir, İlköğretim Matematik Öğretmenliği için kaç bine girmek gerekir, İlköğretim Matematik Öğretmenliği sıralaması, İlköğretim Matematik Öğretmenliği başarı sıralamaları, İlköğretim Matematik Öğretmenliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık İlköğretim Matematik Öğretmenliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 İlköğretim Matematik Öğretmenliği taban puanları, İlköğretim Matematik Öğretmenliği sıralama, İlköğretim Matematik Öğretmenliği 4 yıllık başarı sıralaması, İlköğretim Matematik Öğretmenliği en son giren sıralaması, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü en az kaç puan gerekir.