2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık İnşaat Mühendisliği için kaç puan almak gerekir, İnşaat Mühendisliği için kaç bine girmek gerekir, İnşaat Mühendisliği sıralaması, İnşaat Mühendisliği başarı sıralamaları, İnşaat Mühendisliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık İnşaat Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 İnşaat Mühendisliği taban puanları, İnşaat Mühendisliği sıralama, İnşaat Mühendisliği 4 yıllık başarı sıralaması, İnşaat Mühendisliği en son giren sıralaması, İnşaat Mühendisliği bölümü en az kaç puan gerekir.