2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği için kaç puan almak gerekir, İş Sağlığı ve Güvenliği için kaç bine girmek gerekir, İş Sağlığı ve Güvenliği sıralaması, İş Sağlığı ve Güvenliği başarı sıralamaları, İş Sağlığı ve Güvenliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 İş Sağlığı ve Güvenliği taban puanları, İş Sağlığı ve Güvenliği sıralama, İş Sağlığı ve Güvenliği 4 yıllık başarı sıralaması, İş Sağlığı ve Güvenliği en son giren sıralaması, İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü en az kaç puan gerekir.