2021 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Japon Dili ve Edebiyatı için kaç puan almak gerekir, Japon Dili ve Edebiyatı için kaç bine girmek gerekir, Japon Dili ve Edebiyatı sıralaması, Japon Dili ve Edebiyatı başarı sıralamaları, Japon Dili ve Edebiyatı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: DİL PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

4 Yıllık Japon Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü dil’dir. Az netle daha fazla puan almak için dil puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

dil puan türü

2021 2020 Japon Dili ve Edebiyatı taban puanları, Japon Dili ve Edebiyatı sıralama, Japon Dili ve Edebiyatı 4 yıllık başarı sıralaması, Japon Dili ve Edebiyatı en son giren sıralaması, Japon Dili ve Edebiyatı bölümü en az kaç puan gerekir.