2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Karşılaştırmalı Edebiyat için kaç puan almak gerekir, Karşılaştırmalı Edebiyat için kaç bine girmek gerekir, Karşılaştırmalı Edebiyat sıralaması, Karşılaştırmalı Edebiyat başarı sıralamaları, Karşılaştırmalı Edebiyat taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Karşılaştırmalı Edebiyat Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü dil’dir. Az netle daha fazla puan almak için dil puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

dil puan türü

2021 2020 Karşılaştırmalı Edebiyat taban puanları, Karşılaştırmalı Edebiyat sıralama, Karşılaştırmalı Edebiyat 4 yıllık başarı sıralaması, Karşılaştırmalı Edebiyat en son giren sıralaması, Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü en az kaç puan gerekir.