2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı için kaç puan almak gerekir, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı için kaç bine girmek gerekir, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı sıralaması, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı başarı sıralamaları, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı taban puanları, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı sıralama, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı 4 yıllık başarı sıralaması, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı en son giren sıralaması, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı bölümü en az kaç puan gerekir.