2021 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Kimya Öğretmenliği için kaç puan almak gerekir, Kimya Öğretmenliği için kaç bine girmek gerekir, Kimya Öğretmenliği sıralaması, Kimya Öğretmenliği başarı sıralamaları, Kimya Öğretmenliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: SAYISAL PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

4 Yıllık Kimya Öğretmenliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Kimya Öğretmenliği taban puanları, Kimya Öğretmenliği sıralama, Kimya Öğretmenliği 4 yıllık başarı sıralaması, Kimya Öğretmenliği en son giren sıralaması, Kimya Öğretmenliği bölümü en az kaç puan gerekir.