2021 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Kürt Dili ve Edebiyatı için kaç puan almak gerekir, Kürt Dili ve Edebiyatı için kaç bine girmek gerekir, Kürt Dili ve Edebiyatı sıralaması, Kürt Dili ve Edebiyatı başarı sıralamaları, Kürt Dili ve Edebiyatı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: SÖZEL PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

4 Yıllık Kürt Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Kürt Dili ve Edebiyatı taban puanları, Kürt Dili ve Edebiyatı sıralama, Kürt Dili ve Edebiyatı 4 yıllık başarı sıralaması, Kürt Dili ve Edebiyatı en son giren sıralaması, Kürt Dili ve Edebiyatı bölümü en az kaç puan gerekir.