2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı için kaç puan almak gerekir, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı için kaç bine girmek gerekir, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı sıralaması, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı başarı sıralamaları, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı taban puanları, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı sıralama, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı 4 yıllık başarı sıralaması, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı en son giren sıralaması, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümü en az kaç puan gerekir.