2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Medya ve Görsel Sanatlar için kaç puan almak gerekir, Medya ve Görsel Sanatlar için kaç bine girmek gerekir, Medya ve Görsel Sanatlar sıralaması, Medya ve Görsel Sanatlar başarı sıralamaları, Medya ve Görsel Sanatlar taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Medya ve Görsel Sanatlar Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sözeldir. Az netle daha fazla puan almak için sözel puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sözel puan türü

2021 2020 Medya ve Görsel Sanatlar taban puanları, Medya ve Görsel Sanatlar sıralama, Medya ve Görsel Sanatlar 4 yıllık başarı sıralaması, Medya ve Görsel Sanatlar en son giren sıralaması, Medya ve Görsel Sanatlar bölümü en az kaç puan gerekir.