2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Nanobilim ve Nanoteknoloji için kaç puan almak gerekir, Nanobilim ve Nanoteknoloji için kaç bine girmek gerekir, Nanobilim ve Nanoteknoloji sıralaması, Nanobilim ve Nanoteknoloji başarı sıralamaları, Nanobilim ve Nanoteknoloji taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Nanobilim ve Nanoteknoloji Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Nanobilim ve Nanoteknoloji taban puanları, Nanobilim ve Nanoteknoloji sıralama, Nanobilim ve Nanoteknoloji 4 yıllık başarı sıralaması, Nanobilim ve Nanoteknoloji en son giren sıralaması, Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümü en az kaç puan gerekir.