2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Organik Tarım İşletmeciliği için kaç puan almak gerekir, Organik Tarım İşletmeciliği için kaç bine girmek gerekir, Organik Tarım İşletmeciliği sıralaması, Organik Tarım İşletmeciliği başarı sıralamaları, Organik Tarım İşletmeciliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Organik Tarım İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Organik Tarım İşletmeciliği taban puanları, Organik Tarım İşletmeciliği sıralama, Organik Tarım İşletmeciliği 4 yıllık başarı sıralaması, Organik Tarım İşletmeciliği en son giren sıralaması, Organik Tarım İşletmeciliği bölümü en az kaç puan gerekir.