2021 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Peyzaj Mimarlığı için kaç puan almak gerekir, Peyzaj Mimarlığı için kaç bine girmek gerekir, Peyzaj Mimarlığı sıralaması, Peyzaj Mimarlığı başarı sıralamaları, Peyzaj Mimarlığı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: SAYISAL PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

4 Yıllık Peyzaj Mimarlığı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Peyzaj Mimarlığı taban puanları, Peyzaj Mimarlığı sıralama, Peyzaj Mimarlığı 4 yıllık başarı sıralaması, Peyzaj Mimarlığı en son giren sıralaması, Peyzaj Mimarlığı bölümü en az kaç puan gerekir.