2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi için kaç puan almak gerekir, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi için kaç bine girmek gerekir, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi sıralaması, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi başarı sıralamaları, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü eşit ağırlıktır. Az netle daha fazla puan almak için eşit ağırlık puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

eşit ağırlık puan türü

2021 2020 Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi taban puanları, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi sıralama, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi 4 yıllık başarı sıralaması, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi en son giren sıralaması, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi bölümü en az kaç puan gerekir.