2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Rusça Mütercim ve Tercümanlık için kaç puan almak gerekir, Rusça Mütercim ve Tercümanlık için kaç bine girmek gerekir, Rusça Mütercim ve Tercümanlık sıralaması, Rusça Mütercim ve Tercümanlık başarı sıralamaları, Rusça Mütercim ve Tercümanlık taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Rusça Mütercim ve Tercümanlık Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü dil’dir. Az netle daha fazla puan almak için dil puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

dil puan türü

2021 2020 Rusça Mütercim ve Tercümanlık taban puanları, Rusça Mütercim ve Tercümanlık sıralama, Rusça Mütercim ve Tercümanlık 4 yıllık başarı sıralaması, Rusça Mütercim ve Tercümanlık en son giren sıralaması, Rusça Mütercim ve Tercümanlık bölümü en az kaç puan gerekir.